februárová eko-výzva - beeLOL

Februárová eko-výzva

Spojme sa a spravme našej planéte krásneho Valentína!

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké je posolstvo sviatku svätého Valentína? Niektorí ho považujú len za sviatok zaľúbených a tí z neho majú zrejme aj najväčšiu radosť. Avšak 14. februára zvyknú aj rodičia obdarúvať svoje deti. Súrodenci či kamaráti si navzájom posielajú pozdravy alebo si kupujú drobné pozornosti. Valentín je pre nás sviatkom lásky - v akejkoľvek podobe.

Aj u nás v beeLOL je láska dôležitou hodnotou – k zdraviu, regiónu, no najmä k prírode. Premýšľali sme teda, ako potešiť práve našu planétu. Medovou maškrtou by sme zrejme u nej nazabodovali. Aký darček by to teda mal byť?

Prišli sme s nápadom, do ktorého by sme chceli zapojiť aj vás, milí priatelia. Nie je v moci jednotlivca robiť veľké gestá, ktoré zmenia svet. No keď spojíme naše malé činy, veríme, že mozaika drobností bude pre našu planétu príjemným prekvapením. Skúsme sa vo februári zamyslieť, akú maličkosť by sme mohli spraviť pre našu prírodu.

Môže to byť čokoľvek, čo bežne nerobíme a pritom vieme, že je to prospešné. Alebo môžeme zotrvať v našich dobrých zvykoch, ktoré už dlhšie pestujeme.

Zúčastnite sa našej februárovej eko výzvy! Zapojíte sa tým aj do súťaže 😊

Spravte čokoľvek, čo je súčasťou ekologického a udržateľného životného štýlu. Zdokumentujte to prostredníctvom fotky alebo videa a zverejnite to v príspevku alebo v príbehu na Facebooku či Instagrame. K vašim príbehom napíšte „Februárová eko výzva“ a pridajte naše priame označenie, aby sme vaše fotky a videá našli.


Napríklad takto môže vyzerať príbeh na Facebooku


...a takto na Instagrame

Na konci mesiaca (28.2.) jedného z vás vyžrebujeme a potešíme darčekom, tak, ako ste vy potešili prírodu. Pošleme vám medovú výhru a jedno tajné prekvapenie navyše.😉

Fantázii sa medze nekladú. To, aký čin to bude a ako ho zdokumentujete, nie je rozhodujúce. Môže ísť o odfotený nákup v bezobalových obchodoch, či v second-handoch, fotografia chutného bezmäsitého jedla, „novej“ knižky z antikvariátu, alebo video z upratovania parku. Je to iba na vás. 😊 Ak predsa len hľadáte inšpiráciu, ponúkame niekoľko tipov, ako prírode ľahko pomôcť:

•      Odneste niečo nepotrebné, no zachovalé z vašej domácnosti do re-use centra (V Trnave je to napríklad re-use centrum Back2Life alebo Baterkáreň) •      Premýšľate nad kúpou nového kúska odevu? Popozerajte sa najskôr v second-hande alebo v spomínanom re-use centre.
•      Ak má niekto z vašich blízkych sviatok, skúste mu nájsť darček v bazári alebo antikvariáte. Dobrá kniha vždy poteší! 😉
•      Kúpte si potraviny v bezobalovom obchode
•      Načapujte si drogériu do vlastných nádob
•      Pri nákupe v supermarkete nepoužívajte mikroténové vrecká na ovocie a zeleninu.
•      Dajte šancu novému vegetariánskemu alebo vegánskemu receptu. Možno budete prekvapení chuťou. 😊
•      Ak je to možné, použite na cestu do práce mestskú hromadnú dopravu alebo bicykel namiesto osobného auta.
•      Pozbierajte odpadky z okolia vášho bydliska.
•      Ak to ešte nerobíte, začnite s triedením odpadu.
•      Obmedzte nákup balenej vody v plastových fľašiach. Väčšine Slovákov z kohútikov tečie kvalitná pitná voda. 😉
•      Dajte šancu prírodnej kozmetike.

Tak do toho, priatelia! Je to v našich rukách. Pamätajme, že každá maličkosť sa počíta. Spojme sa a spravme našej planéte krásny sviatok Valentína!💗

Macka B.

Lizatko ikona

hand made produkty

prírodné suroviny

skúsenosti

originalita

Trnavské Športové Centrum, s.r.o., Starohájska 9/C, Trnava 917 01, +421908578708, beelol@beelol.eu
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info